ahanin
09 دی 1401 - 06:26

بلاتکلیفی۶۰ هزار مسافر هنگ کنگی بدلیل محدودیت های کرونایی ژاپن

هنگ کنگ از ژاپن خواست تا محدودیت استفاده از فرودگاه ها برای پروازهای هنگ کنگ را لغو کند تا وضعیت ۶۰ هزار مسافر مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سخت گیری های ناشی از بازگشت محدودیت‌های کرونایی در کشورهای مختلف باعث شده تا حدود ۶۰ هزار مسافر هنگ کنگی به مقصد ژاپن سرگردان شوند. در همین ارتباط نیز هنگ کنگ از ژاپن خواسته است تا محدودیت COVID-۱۹ را که به پروازهای مسافری از هنگ کنگ اعمال شده است، لغو کند، چون اعمال این محدودیت‌ها زندگی حدود ۶۰ هزار مسافر از هنگ کنگ به مقصد ژاپن را تحت تأثیر قرار داده است.

هند، ایتالیا، تایوان و آمریکا پس از تصمیم ماه گذشته چین برای لغو سیاست‌های سختگیرانه کووید-صفر که به افزایش مبتلایان به کرونا در سراسر سرزمین اصلی چین دامن زده است، انجام آزمایش‌های COVID-۱۹ را روی مسافرانی که از چین وارد می‌شوند، اجباری کرده‌اند.

هنگ کنگ که بیش از ۷ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، روزانه حدود ۲۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت می‌کند، اما برای اولین بار در سه سال گذشته محدودیت‌های خود را در روز پنجشنبه لغو کرد.

همزمان ژاپن که یکی از بهترین و پر رفت و آمدترین مقصدهای سفر برای مسافران هنگ کنگ است، اعلام کرد که از روز جمعه پروازهای هنگ کنگ، ماکائو و سرزمین اصلی چین را فقط به دو فرودگاه توکیو و همچنین اوزاکا و ناگویا محدود خواهد کرد.

روز پنجشنبه نیز دولت محلی هنگ کنگ گفت ژاپن به پروازهای مسافری از هنگ کنگ اجازه خواهد داد در فرودگاه‌های هوکایدو، فوکوکا و اوکیناوا نیز فرود بیایند، مشروط بر اینکه هیچ مسافری در هفت روز گذشته در سرزمین اصلی چین نبوده باشد، اما گفت که این وضعیت غیر معقول است. دولت محلی هنگ کنگ افزود: «پروازهای خطوط هوایی هنگ کنگ همچنان می‌توانند مسافران را از فرودگاه‌های ژاپن به هنگ کنگ برگردانند تا اطمینان حاصل شود که بازگشت آرام مسافران انجام می‌شود.»

برخی از کارشناسان بهداشت بین‌المللی گفته‌اند که برداشتن محدودیت‌های کرونا در چین در پی اعتراض‌های گسترده به این معنی است که کووید در حال گسترش است و تا حد زیادی کنترل نشده و احتمالاً روزانه میلیون‌ها نفر را مبتلا می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 943266