ahanin
17 دی 1401 - 18:11

زلنسکی: بر ادامه کمک‌ها از سوی آمریکا حساب می‌کنیم

رئیس‌ جمهور اوکراین امروز در پیامی اعلام کرد: بر ادامه کمک‌ها از سوی آمریکا حساب می‌کنیم؛ کمک‌هایی که ما را به پیروزی مشترکمان نزدیک‌ تر می‌ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌ جمهور اوکراین امروز شنبه با اننتشار پیامی انتخاب «کوین مک کارتی» نماینده جمهوریخواه به‌ عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا پس از ۱۵ بار رأی گیری در ۴ روز را به وی تبریک گفت.

رئیس‌ جمهور اوکراین در این خصوص نوشت: در مورد انتخاب وی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا؛ حمایت ایالات متحده در همه زمینه ها برای موفقیت اوکراین در میدان جنگ حیاتی بوده است. ما روی حمایت مستمر شما و کمک بیشتر ایالات متحده برای نزدیک‌ تر شدن پیروزی مشترکمان حساب می‌ کنیم.

زلنسکی: بر ادامه کمک‌ها از سوی آمریکا حساب می‌کنیم

مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش سرانجام پس از ۴ روز و ۱۵ دور رأی‌ گیری، «کوین مک‌ کارتی» جمهوریخواه را به عنوان رئیس این مجلس انتخاب کرد.

مک‌ کارتی با کسب ۲۱۶ رأی از ۴۲۸ رأی مأخوذه، به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد و رقیب او «حکیم جفریز»، رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان ۲۰۲ رأی کسب کرد.

مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان که بالاترین شانس به‌عهده‌گرفتن ریاست این مجلس را داشت، در چهارده دور رأی‌گیری نتوانسته بود حد نصاب لازم را به دست بیاورد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 961335